گزارش تحلیلی بازار سه شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

گزارش تحلیلی بازار سه شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

بازار اولین روز معاملاتی خود را پس از تعطیلات تحت تاثیر اخبار حمله به کنسولگری ایران، منفی آغاز کرد. در ابتدای بازار فشار فروش در اکثریت بازار وجود داشت و لیدر های بازار نزدیک به صف فروش معامله شدند. پس از گذشت زمان کمی از معاملات، نماد های لیدر بازار متعادل شدند و فشار فروش در کلیت بازار کاهش یافت. فشار فروش ناشی از اخبار کنسولگری تقریبا مهار شد و اگر اتفاق تازه ای رخ ندهد میتوان به آینده بازار امیدوار بود.

ارزش معاملات خرد امروز به 5500 میلیارد تومان رسید که عدد بدی نیست ولی برای شکل گیری روند صعودی باید رشد کند و به بالای 6 همت برسد. ریسک های سیاسی از جمله دلایل اصلی ارزش معاملات پایین است و میتوان انتظار داشت با حذف چنین ریسک هایی ارزش معاملات رشد کند. خروج پول حقیقی ها از بازار در روز جاری حدود 500 میلیارد تومان بود. همچنین از صندوق های با درآمد ثابت خروج پول داشتیم. به نظر میرسد با توجه به ریسک های موجود طلا و ارز محل ورود سرمایه، سرمایه گذاران باشد.
شاخص کل امروز 15726 واحد افت کرد و به محدوده 2245445 واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن حدود 10381 واحد افت کرد و به محدوده 759827 واحد رسید. صندوق های سهامی، صندوق های کالایی و گروه خودرو بیشترین ارزش معاملات را در روز جاری داشتند. در بین نماد های بازار ذوب ، فزر و خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشتند.
انس طلای جهانی به 2260 دلار رسید و نرخ ارز در بازار آزاد محدوده 62 هزار تومان را رد کرد. طلای 18 عیار 3400 هزار تومان رسید و سکه امامی به 41 میلیون تومان رسید.