گزارش تحلیلی بازار چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

گزارش تحلیلی بازار چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

گزارش تحلیلی بازار  چهارشنبه (۱۴۰۳/۰۱/۱۵)

بازار روز گذشته را با خبر بد سیاسی، منفی آغاز کرد ولی در ادامه شدت منفی ها کاسته شد و بازار به تعادل رسید.
بازار امروز مثبت آغاز شد و تقاضای خوبی در نماد های لیدر بازار شکل گرفت ولی در ادامه عرضه ها بیشتر شد. دلایل اصلی افزایش عرضه ها در نیمه دوم بازار را میتوان به دو بخش تقسیم کرد. بخش اول فروش سهام توسط سهمداران به دلیل ریسک اخبار سیاسی آخر هفته است و بخش دوم نبود خریداران قوی به دلیل ریسک سیاسی و نرخ بهره است. همچان کلیت بازار امیدواری خاصی به سهامدار نمیدهد و تک سهم ها معاملات بهتری را دارند.
سهامداران منتظر واکنش ایران به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران هستند.
ارزش معاملات خرد امروز به 4100 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته 25 درصد افت کرده است و کمترین عدد ارزش معاملات در سال 1403 است. 
شاخص کل امروز 5642 واحد رشد کرد و به محدوده 2250907 واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن حدود 128 واحد افت کرد و به محدوده 759696 واحد رسید. صندوق های سهامی، صندوق های کالایی و گروه خودرو و ساخت قطعات بیشترین ارزش معاملات را در روز جاری داشتند. در بین نماد های بازار ذوب ، فزر و خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشتند.
انس طلای جهانی به 2270 دلار رسید و نرخ ارز در بازار آزاد به محدوده 63 هزار تومان رسید. طلای 18 عیار 3480 هزار تومان رسید و سکه امامی به 43 میلیون تومان رسید. رشد دلار ناشی از اتفاقات سیاسی و در پی آن رشد نرخ طلا و سکه را داریم.


آخر هفته خوشی را برایتان آرزومندیم.